Uudised  

Maale elama


Teated

ETERNIIDIJÄÄTMETE TASUTA KOGUMINE LÕPPENUD - 11.04.2017
Kudjape jäätmejaamas lõpetatakse Kuressaare linna, Lääne-Saare, Pihtla, Mustjala, Salme ja Torgu valla elanike kodumajapidamistest toodavate asbesti sisaldavate eterniidijäätmete tasuta vastuvõtt. NB! Eterniiti võetakse isikut tõendava dokumendi alusel tasuta vastu vaid isikutelt, kes on ära antava eterniidi koguse eelnevalt kohalikus omavalitsuses registreerinud kuni vastuvõetava koguse (82 tonni) täitumiseni. Uusi eterniidi äraandmise... »

Teeme sellel aastal teisiti - 06.04.2017
Ilusate ilmade ja õue korrastamise juurde käib tihti ka lõkke tegemine. Lepime kokku, et teeme sellel aastal lõket ohutult! Lõket on võimalik teha nii, et see ei ohustaks meie enda ega ka naabrite vara. Selleks on meelde jätte mõned näpunäited, mis ei vaja väljaminekuid ega ka liialt füüsilist jõudu. Kõigepealt... »

Demineerijate kevadised kuulutajad - 06.04.2017
Metsas või rannas jalutades, kodusid ja aedasid kraamides-koristades, võime sattuda peale leidudele, mis on sinna sattunud väga ammustel aegadel. Leiud võivad olla erinevad - vanad tossud, võtmekimp, aga ka tundmatud metallist esemed. Kui esimesed neist on ainult riivavad näiteks looduses silma, siis viimased on lisaks muule ka ohtlikud. Päris tihti... »

Kasside-koerte marutaudivastane vaktsineerimine on kohustuslik ning vajalik - 05.04.2017
Sellel kevadel täitub Eestil neli aastat ametlikult marutaudivabaks riigiks saamisest. Hoolimata sellest, et tegu on hea uudisega, on olukorral ka oma varjukülg. Viimaste aastate riiklik lemmikloomade vaktsineerimise statistika kõneleb üsna selgelt, et loomaomanikud on pannud võrdusmärgi riigi marutaudivabaduse ning võimaluse vahele jätta oma lemmikloom marutaudi vastu vaktsineerimata. Loomatuditõrje... »

Täiendkoolitus „Väärikas mootorsõidukijuht” - 04.04.2017
Täiendkoolitus „Väärikas mootorsõidukijuht” jagab ohtralt asjalikke näpunäiteid. Maanteeamet korraldab aprillikuus vähemalt 60-aastastele Kuressaare linna ja maakonna aktiivsetele autojuhtidele tasuta täienduskoolituse “Väärikas mootorsõidukijuht”. Koolitust toetavad Kuressaare linnavalitsus, Saaremaa tervisenõukogu ning Saaremaa OV Liit ja Lääne-Saare Vald. Sarnased koolitused on juba toimunud üle-Eestiliselt (sh Kuressaares) ka eelmisel aastal ning need on osutunud... »
Sõrve mnt 3, Salme alevik, Salme vald, 93201 Saare maakond, telefon: 45 20 350, e-post: vald@salmevald.ee
SEB Pank EE45 1010 0220 3096 0007, Swedbank EE36 2200 0011 2022 8198.