Kuidas avastada Saaremaa külasid ja alevikke

Saaremaa on Eesti suurim saar, mis on tuntud oma kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandi poolest. See on paradiis neile, kes otsivad veidi rahu ja vaikust ning armastavad avastada uusi kohti. Saaremaa loodus on ürgne ja rikas, kuid samamoodi pakub saar mitmesuguseid külakesi ja alevikke, mis on väärt külastamist. Ühes selles artiklis tutvustan teile ühte sellist võluvat kohta – Viidumäe küla.

Sissejuhatus

Viidumäe küla asub Saaremaal Muhu poolsaare otsas ja pakub külastajatele lummavat loodust ning rahulikku atmosfääri. See on väike kogukond, mille tuumikuks on Viidumäe Seltsimaja, kus toimub mitmeid üritusi ja tegevusi aastaringselt. Külas on ka väike pood, kus saab osta kohalikku toodangut ja puhata suveteatri kohvikus. Viidumäe on ideaalne koht neile, kes otsivad rahu ja vaikust eemal linnakärast ning soovivad kogeda saare elu igapäevast rütmi.

Sisu

Viidumäe küla on tuntud eelkõige oma kauni looduse poolest. Küla peamised atraktsioonid on Viidumäe puisniidud ja mereäärne jalutusrada. Puisniidud on üks vanimaid loopealseid Saaremaal ja nende taimede hulk ja ilu on muljetavaldav. Jalutusrada pakub aga vaateid merele ja võimalust nautida vaikust ja rahu.

Lisaks loodusele on Viidumäel rikkalik ajalugu. Külas asub Viidumäe muinasküla, mis on üks paremini uuritud muinaskülasid Eestis. Siin saab näha kiviaegseid elumaju ja tutvuda saare kiviajaloo ning ranniku kaluriküla eluga.

Viidumäe kogukonnal on suur roll külaelu arendamisel. Lisaks Seltsimajale tegutseb Viidumäel ka kunstikoda, kus saab osaleda erinevatel loovtöötubadel ja näitustel ning tutvuda kohalike kunstnike loominguga.

Küla elavdab mitmeid üritusi aastaringselt. Suvel korraldatakse Viidumäe meresidekontserte, kohvikutepäeva ja traditsioonilist Aarete otsimise päeva. Talvel toimub külas jõululaat ning igal aastal avab Viidumäe surnuõuele loodud muinsuskaitsealal Valgeranna talupidajate ühendus jõulumaastik.

Kokkuvõte

Viidumäe küla on üks imeline ja maaliline koht Saaremaal, kus saab nautida rahu, loodust ja avastada saare ajalugu ning kultuuri. Külastajad on alati teretulnud Viidumäele ja kogukond teeb kõik endast oleneva, et neil oleks mõnus ja meeldiv aeg. Seega, kui otsite võimalust põgeneda linnakärast ja avastada tõelist Saaremaa elu, siis ärge jätke Viidumäge külastamata!